ERJ-PB3B1782V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-PB3B1782V
Package:
0603
Description:
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/5W 0603
In Stock : 3965
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 17.8 kOhms
Series ERJ-PB3
Power (Watts) 0.2W, 1/5W