ERJ-PB6D2152V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-PB6D2152V
Package:
0805
Description:
RES SMD 21.5K OHM 0.5% 1/4W 0805
In Stock : 4489
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 21.5 kOhms
Series ERJ-PB6
Power (Watts) 0.25W, 1/4W