ERJ-S03J685V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-S03J685V
Package:
0603
Description:
RES 6.8 M OHM 5% 1/10W 0603 SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient -400/ +150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.8 MOhms
Series ERJ-S03
Power (Watts) 0.1W, 1/10W