ERJ-S12D3091U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-S12D3091U
Package:
1812
Description:
1812 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 3.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings AEC-Q200
Resistance 3.09 kOhms
Series ERJ-S12
Power (Watts) 0.75W, 3/4W