ERJ-S14D5362U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-S14D5362U
Package:
1210
Description:
1210 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 53
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 53.6 kOhms
Series ERJ-S14
Power (Watts) 0.5W, 1/2W