ERJ-U02D5602X
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-U02D5602X
Description:
0402 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 56
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 56 kOhms
Series ERJ-U02
Power (Watts) 0.1W, 1/10W