ERJ-U03J512V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-U03J512V
Package:
0603
Description:
RES 5.1K OHM 5% 1/10W 0603 SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 5.1 kOhms
Series ERJ-U03
Power (Watts) 0.1W, 1/10W