ERJ-U12D5362U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-U12D5362U
Description:
1812 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 53
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 53.6 kOhms
Series ERJ-U12
Power (Watts) 0.75W, 3/4W