ERJ-U1DF3400U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-U1DF3400U
Package:
2010
Description:
RES 340 OHM 1% 3/4W 2010 SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 340 Ohms
Series ERJ-U1D
Power (Watts) 0.75W, 3/4W