ERJ-U1TD2401U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-U1TD2401U
Description:
2512 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 2.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.4 kOhms
Series ERJ-U1T
Power (Watts) 1W