ERJ-U1TF37R4U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-U1TF37R4U
Description:
RES 37.4 OHM 1% 1W 2512 SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 37.4 Ohms
Series ERJ-U1T
Power (Watts) 1W