ERO-S2PHF26R1
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERO-S2PHF26R1
Description:
RES 26.1 OHM 1% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 26.1 Ohms
Series ERO
Power (Watts) 0.25W, 1/4W