ERS4033N025N25E
NetPower
Product No:
ERS4033N025N25E
Manufacturer:
NetPower
Package:
Eighth Brick
Description:
36-75Vin, 3.3V 25A , eighth bric
In Stock : 50
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 2
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package Eighth Brick
Current - Output (Max) 25A
Voltage - Input (Min) 36V
Package / Case Eighth Brick
Efficiency 90.5%
Mfr NetPower
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.42" H (58.4mm x 22.8mm x 10.6mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series ERS4
Power (Watts) 83 W