ERZ-C32EK391
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-C32EK391
Description:
VARISTOR 390V 25KA MODULE
In Stock : 100
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 351 V
Capacitance @ Frequency 3000 pF @ 1 kHz
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 390 V
Varistor Voltage (Max) 429 V
Series ZNR®
Energy 350J
Package / Case Module
Mfr Panasonic Electronic Components
Maximum AC Volts 250 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 320 V