ERZ-E08F241
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E08F241
Description:
VARISTOR 240V 3.5KA DISC 10.5MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 216 V
Capacitance @ Frequency 360 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 240 V
Varistor Voltage (Max) 264 V
Series ZNR®
Energy 42J
Package / Case Disc 10.5mm
Mfr Panasonic Electronic Components
Maximum AC Volts 150 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 200 V