ERZ-E08F431
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E08F431
Description:
VARISTOR 430V 3.5KA DISC 10.5MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 387 V
Capacitance @ Frequency 230 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 430 V
Varistor Voltage (Max) 473 V
Series ZNR®
Energy 80J
Package / Case Disc 10.5mm
Mfr Panasonic Electronic Components
Maximum AC Volts 275 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 350 V