ERZ-E10A471
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E10A471
Description:
VARISTOR 470V 4.5KA DISC 11.5MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 423 V
Capacitance @ Frequency 320 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 470 V
Varistor Voltage (Max) 517 V
Series ZNR®
Energy 106J
Package / Case Disc 11.5mm
Mfr Panasonic Electronic Components
Maximum AC Volts 300 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 385 V