ERZ-E10A621
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E10A621
Description:
VARISTOR 620V 4.5KA DISC 12.50MM
In Stock : 4544
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 558 V
Capacitance @ Frequency 280 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 620 V
Varistor Voltage (Max) 682 V
Series ZNR®
Energy 126J
Package / Case Disc 12.50mm
Mfr Panasonic Electronic Components
Maximum AC Volts 385 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 505 V