ERZ-E14A431S1
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E14A431S1
Description:
VARISTOR DISC 14MM 430V
In Stock : 1043
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 387 V
Capacitance @ Frequency 800 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 430 V
Varistor Voltage (Max) 473 V
Series ZNR®
Energy 303J
Package / Case Disc 14mm
Mfr Panasonic Electronic Components
Maximum AC Volts 275 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 350 V