ERZ-SF2MK391
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-SF2MK391
Description:
VARISTOR 390V 400A 2SMD JLEAD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 351 V
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 390 V
Varistor Voltage (Max) 429 V
Series ZNR®
Energy 12J
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Mfr Panasonic Electronic Components
Maximum AC Volts 250 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 320 V
Current - Surge 400 A