ERZ-V20R201
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V20R201
Description:
VARISTOR 200V 10KA DISC 20MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 185 V
Capacitance @ Frequency 1700 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 200 V
Varistor Voltage (Max) 225 V
Series ZNR®
Energy 140J
Package / Case Disc 21.5mm
Mfr Panasonic Electronic Components
Maximum AC Volts 130 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 170 V