ESC07DREN-S93
Sullins Connector Solutions
Product No:
ESC07DREN-S93
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 14POS 0.100
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)