ESD15VD5-TP
Micro Commercial Co
Product No:
ESD15VD5-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
SOD-523
Description:
Interface
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 80pF @ 1MHz (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 18V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 350W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32V
Package / Case SC-79, SOD-523
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V (Max)