Home / TVS Diodes / ESDA25P35-1U1M
minImg
ESDA25P35-1U1M
STMicroelectronics
Product No:
ESDA25P35-1U1M
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package:
1610
Description:
TVS DIODE 22VWM 41VC 1610
In Stock : 25245
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 35A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 23.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1400W (1.4kW)
Product Status Active
Supplier Device Package 1610
Series ESDA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 41V
Package / Case 2-UDFN
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V