ESR01MZPJ622
Rohm Semiconductor
Product No:
ESR01MZPJ622
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
0402
Description:
ANTI-SURGE CHIP RESISTORS
In Stock : 10000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.2 kOhms
Series ESR
Power (Watts) 0.2W, 1/5W