ESR03EZPJ563
Rohm Semiconductor
Product No:
ESR03EZPJ563
Description:
RES SMD 56K OHM 5% 1/4W 0603
In Stock : 1528
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 56 kOhms
Series ESR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W