ESR10EZPF2152
Rohm Semiconductor
Product No:
ESR10EZPF2152
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
0805
Description:
RES SMD 21.5K OHM 1% 0.4W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 21.5 kOhms
Series ESR
Power (Watts) 0.4W, 2/5W