ESR18EZPJ151
Rohm Semiconductor
Product No:
ESR18EZPJ151
Description:
RES SMD 150 OHM 5% 1/2W 1206
In Stock : 2400
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 150 Ohms
Series ESR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W