ETQ-A17B220
Panasonic Electronic Components
Product No:
ETQ-A17B220
Description:
FIXED IND 22UH 8A 17 MOHM TH
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.591" W (17.50mm x 15.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 17mOhm Max
Inductance 22 µH