EVLVIP16H-4WFL
STMicroelectronics
Product No:
EVLVIP16H-4WFL
Manufacturer:
STMicroelectronics
Description:
EVAL BOARD FOR VIPER16HD ISO PSU
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Main Purpose AC/DC, Primary Side
Current - Output 250mA
Product Status Obsolete
Power - Output 4 W
Series VIPer™ plus
Regulator Topology Flyback
Frequency - Switching 115kHz
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 16V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Isolated
Mfr STMicroelectronics
Utilized IC / Part VIPer16
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC