EX80-54P-SH(01)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
EX80-54P-SH(01)
Description:
CONN PLUG 54POS SMD GOLD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 54
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Height Above Board -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series EX80
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.024" (0.60mm)