EX80-54S-SH(07)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
EX80-54S-SH(07)
Description:
CONN RCPT 54POS SMD GOLD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 54
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.205" (5.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series EX80
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.024" (0.60mm)