EXB-18V470JX
Panasonic Electronic Components
Product No:
EXB-18V470JX
Package:
0502
Description:
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 0502
In Stock : 4062
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.055" L x 0.024" W (1.40mm x 0.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0502
Series EXB
Power Per Element 31mW