EXB-Q16P473J
Panasonic Electronic Components
Product No:
EXB-Q16P473J
Description:
RES ARRAY 15 RES 47K OHM 1506
In Stock : 3698
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 15
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Series EXB
Power Per Element 25mW