EXB-Q16P681J
Panasonic Electronic Components
Product No:
EXB-Q16P681J
Description:
RES ARRAY 15 RES 680 OHM 1506
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 15
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Series EXB
Power Per Element 25mW