EXC-14CS900H
Panasonic Electronic Components
Product No:
EXC-14CS900H
Description:
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD ESD
In Stock : 13628
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) (Max) 3.3Ohm (Typ)
Impedance @ Frequency 90 Ohms @ 100 MHz
Approval Agency -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.034" L x 0.026" W (0.86mm x 0.66mm)
Height (Max) 0.020" (0.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series EXC14
Voltage Rating - DC 5V
Package / Case 0302 (0806 Metric)
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 100mA