EXC-24CD201U
Panasonic Electronic Components
Product No:
EXC-24CD201U
Description:
CMC 130MA 2LN 200 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -
DC Resistance (DCR) (Max) 3Ohm
Impedance @ Frequency 200 Ohms @ 100 MHz
Approval Agency -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max) 0.024" (0.60mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series EXC24
Voltage Rating - DC 5V
Package / Case 0504 (1210 Metric), 4 Lead
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 130mA