EXC-ML16A270U
Panasonic Electronic Components
Product No:
EXC-ML16A270U
Description:
FERRITE BEAD 27 OHM 0603 1LN
User Guide
Operating Temperature -
DC Resistance (DCR) (Max) 6mOhm
Impedance @ Frequency 27 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max) 0.039" (1.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series EXCML
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 4A