EZA-NPE101M
Panasonic Electronic Components
Product No:
EZA-NPE101M
Description:
CAP ARRAY 100PF 25V E 2512
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25 V
Number of Capacitors 8
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient E
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
Series EZA-NP
Package / Case 2512 (6431 Metric)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 100pF