EZP-E1D256MTA
Panasonic Electronic Components
Product No:
EZP-E1D256MTA
Description:
CAP FILM 25UF 10% 1.3KVDC RADIAL
In Stock : 64
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 2.224" (56.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 8.5 mOhms
Ratings -
Series EZPE
Voltage Rating - DC 1300V (1.3kV)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 25 µF