F331K25S3NN63J5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F331K25S3NN63J5R
Description:
CAP CER 330PF 1KV S3N RADIAL
User Guide
Operating Temperature -
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Temperature Coefficient S3N
Product Status Active
Ratings -
Series F
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 330 pF