F3SJ-A1870P30
Omron Automation and Safety
Product No:
F3SJ-A1870P30
Description:
LIGHT CURTAIN HAND/ARM 30MM
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 55°C
Operating Range 0.2m ~ 7.0m
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Protective Height 1870mm
Detection Capability 30mm
Product Status Active
Series F3SJ-A
Beam Pitch 25mm
Voltage - Supply 24VDC