F48-125-C2
Triad Magnetics
Product No:
F48-125-C2
Manufacturer:
Triad Magnetics
Description:
PWR XFMR LAMINATED 6VA TH
User Guide
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 33.32mm
Voltage - Primary 115V
Voltage - Isolation 2500Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 41.28mm L x 33.32mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 250mA, Series 125mA
Weight 0.44 lb (199.58 g)
Primary Winding(s) Single
Series Split Pack™, Class 2/3, F
Type Laminated Core
Power - Max 6VA
Mfr Triad Magnetics
Package Tray
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 24V, Series 48V