F750G477MDC
KYOCERA AVX
Product No:
F750G477MDC
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 470UF 20% 4V 2917
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 120mOhm
Series F75, Frameless™
Type Conformal Coated
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 µF