F950G227KBAAQ2
KYOCERA AVX
Product No:
F950G227KBAAQ2
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 220UF 10% 4V 1411
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm
Series F95, Frameless™
Type Conformal Coated
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 220 µF