F971D225MAAHT3
KYOCERA AVX
Product No:
F971D225MAAHT3
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 20V 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.3Ohm
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.2 µF