F981A475MUALZT
KYOCERA AVX
Product No:
F981A475MUALZT
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 10V 0402
In Stock : 4514
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code U
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series F98
Type Molded
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4.7 µF