Home / Ceramic Capacitors / FA18C0G1H4R7CNU06
minImg
FA18C0G1H4R7CNU06
TDK Corporation
Product No:
FA18C0G1H4R7CNU06
Description:
CAP CER 4.7PF 50V C0G RADIAL
In Stock : 6848
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 4.7 pF