Home / Ceramic Capacitors / FA18X8R2A223KRU06
minImg
FA18X8R2A223KRU06
TDK Corporation
Product No:
FA18X8R2A223KRU06
Description:
CAP CER 0.022UF 100V X8R RADIAL
In Stock : 2988
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X8R
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.022 µF