Home / Ceramic Capacitors / FA22X7R1H335KNU06
minImg
FA22X7R1H335KNU06
TDK Corporation
Product No:
FA22X7R1H335KNU06
Description:
CAP CER 3.3UF 50V X7R RADIAL
In Stock : 2516
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Mfr TDK Corporation
Capacitance 3.3 µF